Metų ūkininko S. Stonio sėkmės paslaptis – veikla yra hobis, o ne darbas
Graži Pagėgių miesto šventės kasmetė tradicija - apdovanoti Metų ūkininką - nušvito naujomis spalvomis, nominaciją pirmą kartą Pagėgių istorijoje laimėjo bitininkas. Buvo jau įprasta, kad ant scenos apdovanojimo atsiimti lipdavo žemdirbiai ir stambiųjų gyvulių augintojai, tačiau šį kartą viskas kitaip - Metų ūkininku tapo darbštuolių bičių šeimininkas iš Mociškių Sigitas Stonys.
Pradėti bitininkauti padėjo draugo dovana
Jau prieš daug metų užsiimti medaus kopinėjimo „menu“ Sigitas planavo tik sulaukęs pensijos. Tačiau visi planai vieną gražią dieną pasikeitė po bičiulio apsilankymo sodyboje.
„Taip gavosi, kad mano bičiulis paklausė, ar galėtų laikyti pas mane sodyboje keletą avilių, nes aplinkui tikrai nėra jokios aktyvios žemės ūkio veiklos ir aplinkui esą švarūs gražūs miškai bei laukai. Aš jam taip ir atsakiau – tikrai, prašom, atsivežk. O jisai už tai pažadėjo dovanų palikti vieną avilį. Ir nepaisant to, kad buvau nusistatęs bitininkauti pradėti išėjus į pensiją, draugas pajuokavo, kad reikėjo būti pareigūnu ir jau būčiau pensininkas. Taip ir pradėjau bitininkauti, nors dar pensininkas nesu ir dabar“,- prisiminimais dalinosi Sigitas.
Ūkio „arkliukas“ – medaus desertai
Mociškių polivarke įsikūręs bitynas skaičiuoja jau aštuntą medonešio sezoną. Čia gyvenančios 72 bičių šeimos kiekvienais metais prineša apie 3,5 tonas medaus, iš kurio didžioji dalis atitenka medaus desertų gamybai. Šio išskirtinio, ekologiško ir įvairių skonių gardėsio metų ūkininkas Sigitas gamina net 16 skirtingų rūšių.
Gyventojų pamėgto deserto skonių „paletė“ išties turtinga, medaus pasmaguriauti galima su aviečių, braškių, bruknių uogomis, su česnakais, imbieru, ciberžole ar net su svarainiais ir gervuogėmis.
Būtent šio produkto poreikis ir yra didžiausias, desertui pagaminti sunaudojama du trečdaliai viso bityno medaus. Beje, gardėsis ne tik išskirtinio skonio, bet ir yra visiškai ekologiškas bei sveikas.
„Tikrai taip, desertas yra pilnai ekologiškas ir sveikas produktas. Visų pirma jo sudedamosios dalys yra tik dvi - uogos ir žolelės, ir jokių daugiau sudedamųjų dalių ar konservantų nėra. Antra yra tai, kad produktų kokybė yra nuolat tikrinama ekologinių sertifikatų kontrolės tarnybos „Ekoagros“, visą gamybos procesą prižiūri maisto ir veterinarijos tarnyba. Turime maisto tvarkymo subjekto pažymėjimą, ekologiškų produktų gamintojo sertifikatą. Todėl drąsiai nemeluodami galime garantuoti jog mūsų produkcija yra ekologiška, sveika ir saugi“,- teigė metų ūkininkas S. Stonys.
Per metus vyksta dešimtys edukacijų
Kiekvienais metais Mociškių polivarke esančiame bityne Sigitas ne tik bites prižiūri, bet šio amato paslaptimis dalinasi ir su besidominčiais žmonėmis. Dešimtis kartų per metus atvyksta vaikų ir suaugusiųjų ekskursijos, kurių metu edukacijos dalyviai supažindinami su bitininkyste, medaus kopinėjimo menu ir bičių gyvenimo kasdienybe.
Bitininkavimas – hobis, o ne darbas
Paklaustas apie darbinės sėkmės paslaptį S. Stonys pripažino, kad daug pridedamosios vertės duoda ir internetinės technologijos, dalyvavimas mugėse, parodose, tačiau visgi pagrindas yra požiūris.
„Jau 8 metai, bet bitininkystė man dar vis nėra darbas. Man tai hobis ir gerai praleistas laikas, o kad tai atneša ir pajamų, man belieka tik džiaugtis ir bitininkauti toliau“, - džiaugėsi amato teikiamu džiaugsmu Metų ūkininkas.
Produkcijos turguje nerasime
Beveik visas Mociškių polivarko medus ir jo produkcija parduodama Lietuvoje ir tik maža dalis - užsienyje. Tačiau turguje jos nerasime, viskas yra „išgraibstoma“ internetinėje parduotuvėje www.mociskiupolivarkas.lt, arba tiesiog klientams atvykstant į bityną ir perkant gaminius iš namų.
O norint nustebinti artimuosius ar svečius įvairaus skonio ekologiškais medaus desertais reikėtų ir paskubėti, nes po kalėdinio vajaus dalies produkcijos tiesiog nebelieka.